Eyüp Film Akademisi başvuruları açıldı

BAŞVURULAR SONA ERMİŞTİR. GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

UZUN DÖNEM FİLM OKULU: EYÜP FİLM AKADEMİSİ

Eyüp Film Akademisi; Eyüp Belediyesi’nin İstanbul Medya Akademisi eğitim koordinatörlüğünde ve TRT’nin medya sponsorluğunda gerçekleştirdiği 10 aylık uzun dönem film akademisi programıdır. Öğrenciler 10 aylık süreç içerisinde hem sinema sektörünün önde gelen uzmanlarından eğitim alma fırsatı yakaladı hem de aldıkları eğitimi farklı biçimdeki film çalışmalarıyla uygulamaya dökmüş olur.

7 ay süren eğitimler ve 3 aylık danışma sürecinde öğrenciler şu eğitimleri alır;

  • Senaryo Yazarlığı,
  • Yönetmenlik,
  • Sinematografi,
  • Oyuncu Yönetimi,
  • Film Eleştirmenliği,
  • Yapım,
  • Kurgu Teknikleri,
  • Görsel Efekt,

Ders günleri ve saatleri:

Cuma - 3 farklı gruba ayrılan dersler 11:00-14:00, 15:00-18:00 veya 19:00-22:00

Cumartesi - 10:00-13:00

Pazar - 11:00-14:00

Çeşitli günlerde ek dersler ve seminerler olacaktır. Aynı zamanda belirli haftalarda hafta içi günleri de proje çekimleri ile doldurulacaktır.

Dolayısıyla haftasonları tam gün devamlılık sağlayabilecek ve dönemsel olarak hafta içi proje çekimlerine katılım gösterecek kişilerin başvurması rica edilir.

BUGÜNE KADAR NELER YAPTIK?

Öğrenciler 10 (7+3) aylık eğitim ve uygulama sürecinde toplam 4 adet proje yapmakla yükümlüdür. Katılımcılar sırasıyla bir tek plan, devamlılık filmi, müzik klibi ve bütün elementleri kullandıkları bir kısa film ürettiler. Aynı zamanda bu projelerin dışında 15 Temmuz veya Fetih konu başlığı altında yine kendi yazıp yönetecekleri bir projeye daha imza attılar.

2016 ve 2017 döneminde öğrenciler tarafından farklı formatlarda yaklaşık 200 film üretildi. Bu filmlerden birçoğu ulusal ve uluslararası film festivallerine seçildi; ödüller aldı. Öğrenciler deneyimledikleri hem üretim süreci hem de festival süreçleri sayesinde sinema sektöründe çalışan insanlarla bağlarını güçlendirdi ve bundan sonraki üretecekleri ürünler için zemin oluşturdu.

BAŞVURU KRİTERLERİ

*Sinema sektörüne ilgi duyan ve ilgili alanda çeşitli çalışmaları olan ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyen,

*Üniversite öğrencisi ya da Üniversite mezunu,

*Sinema sektörüne ilgi ve heyecan duyan,

*Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık,

*Bilgi ve becerilerini geliştirip, yaratıcılığını harekete geçirmek isteyen,

*Yeni filmler üretme yolunda ben de varım diyen,

*Projenin yürütücüsü tarafından koyulan, katılım şartlarına uyması ( Okumalar, seminerlere katılım, araştırma yapmak vs.)

*7 ay süresince Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, haftada 3 tam gün katılım sağlamaya müsait olan ve devamsızlık kurallarına uyan,

*Proje içeriğine uygun davranması,

*Başvuru formundaki önyazı kısmının doldurulması.

Katılımcılar önyazı bölümünü en az 250 kelime ile doldurmalıdır, bu koşullara uymayan adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Son başvuru tarihi 9 Kasım 2017 saat 24:00’dır! Haftalık düzende yapılan önelemelerde başarılı olan adaylar 11 Kasım'da internet sitemizden ve sosyal medya mecralarımızda ilan edilerek telefonla bilgilendirilecek ve mülakatlara davet edilecektir.  Mülakatlar 13 - 14 Kasım tarihleri arasında Eyüp Hasan Nail Canat Sanat Akademisi'nde yapılacaktır.

Kazanan 30 kişi, 15 Kasım'da internet sitemizden ve sosyal medya adreslerimizden duyurulacaktır. Eğitimler 17 Kasım Cuma günü başlayacaktır. 


Ayrıntılı bilgi için; 0212 452 66 66’dan bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

DUYURU: 4-9 Ekim arasında başvurularını gerçekleştiren adayların, sistemde yaşanan problemler sebebiyle başvurusu tamamlanmamıştır. Tekrar başvuru yapılması rica edilir.